پادرانت

با این ۳ اصل، لبخند زیباتری داشته باشید!

در این دوره بسیار مهم است که از سلامت دندانهایتان به خوبی حفاطت کنید. نکات زبر را استفاده کنید تا دندانهای زیبا و سالمی داشته باشید.

مسواک زدن و تمیز کردن دندانها

می‌خواهید از پوسیدگی جلوگیری کنید؟! حتما در روز دوبار به مدت دو دقیقه با خمیر دندان حاوی فلوراید مسواک بزنید و یکبار بین دندانهایتان را تمیز کنید. تا جای ممکن از خوردن مواد غذایی حاوی شکر زیاد خودداری کنید. این کار بسیار راحتی است و ممکناست گاهی به علت خستگی و …نخواهید انجامشان دهید. اما هرگز آنها را ترک نکنید! یک لبخند زیبا باعث می‌شود که شما هم از درون و هم از لحاظ ظاهری بانشاط‌ تر باشید. ملاقات منظم با دندانپزشک را فراموش نکنید.

۲ چیز که به سلامتی دندانهایتان کمک می‌کند:

سیل‌های دندانی:

سیل‌های دندانی به عنوان یک سد از سطح دندانی شما که در معرض پوسیدگی است جلوگیری می‌کند. باید توجه داشته باشید برای انجام این کار حتما با دندانپزشک خود مشورت کنید. این کار بسیار راحت و سریع است. 

حواستان باشد سیل دندانی به این معنا نیست که شما نیازی به مسواک زدن و تمیز کردن دندانهایتان ندارید. پس تنبلی را کنار بگذارید و طبق اصول گفته شده روزانه دوبار به مدت ۲ دقیقه مسواک بزنید.

محافظ‌های دندانی

اگر ورزش‌های پرخطر مانند ورزش‌های رزمی انحام می‌دهید، بسیار مهم است که از محافط‌های دندانی استفاده کنید. شاید در نگاه اول کمی خنده‌دار به نظر برسید اما این محافظ‌ها بسیار برای سلامت دندانهای شما موثر هستند و از شکستن و ترک برداشتن دندانهایتان جلوگیری می‌کنند. محافظ‌ های دندانی انواع مختلفی دارند. برای استفاده از انها سعی کنید با دندانپزشک خود مشورت کنید.

منبع: سایت رسمی انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA)

  روشهای کاهش درد دندان درآوردن برای کودکان
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *