مطالب عمومی   زمان مطالعه ۳ دقیقه  25 / 01 / 1399

درمانهای دندانپزشکی که خودتان انجام ‌می‌دهید

روش های “خودتان انجام دهید”(DIY) ممکن برای بعضی ها در زندگی کارآمد باشند اما وقتی صحبت سلامت دندان های شما پیش می آید DIY چگونه خواهد بود؟

دکتر متیو مسینا ، دندانپزشک ADA میگوید: ” ازین روشها میتوانند آسیب برسانند مثل سفید کردن با شارکول-یک روش معروف در شبکه های اجتماعی-که ضرر آن از فوایدش بیشتر است. براساس ژورنال سپتامبر سال 2017 انجمن دندان آمریکا، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه محصولات دندانپزشکی با زغال چوب برای دندانهای شما بی خطر یا مؤثر است ، وجود ندارد.

قبل از اینکه سلامت دندان خود را بر اساس وعده ها و سهولت انجام هرگونه درمان DIY به دست بگیرید ، صحبت با دندانپزشک بسیار مهم است.

مزایای درمان در مطب

دکتر ماریا لوپز-هاول ، دندانپزشک میگوید: افراد ممکن است به دنبال خدمات DIY برای معالجه دندان مانند صاف کردن دندان باشند زیرا احساس می کنند نمی توانند ویزیت های مطب را در برنامه خود قرار دهند یا فکر می کنند که هزینه آن کمتر از درمان حضوری خواهد بود.

دکتر لوپز هاول میگوید:” هنگامی که دندانپزشک شما دهان شما را ارزیابی کرد ، خدمات و یا انتخاب های بیشتری ممکن است به شما ارایه شود ، برنامه های درمانی جایگزینی که ممکن است مشکلات و نگرانی های شما در مورد مسایل مالی را حل کند”

دکتر روشی ساهوتا ، دندانپزشک ADA میگوید: مراجعه به دندانپزشک همچنین می تواند مشکلات را قبل ازبوجود امدن از بین ببرد و اطمینان حاصل کند که درمان باعث ایجاد مشکلات بیشتر از درمان نمی شود.

دکتر ساهوتا میگوید: “وقتی بیماران من به دیدن من می آیند ، هدف من ارزیابی تصویر کلی سلامت دندان آنها است، “مطب دندانپزشک مکان امنی است که پزشک مطمین خواهد شد شما نه تنها مراقبت های لحظه‌ای دریافت میکنید بلکه مراقبت هایی را انجام می دهید که در واقع ریشه مشکل شما را درمان می کند، ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که اگر از همتراز کننده برای صاف کردن دندان استفاده کنید ، دندانهای صاف شده سالم هستند. “

درمان مناسب برای بهترین بودن شما

قبل از شروع هرگونه درمان دندانپزشکی DIY ، مهم است که در مورد خطرات و مزایای احتمالی با دندانپزشک خود صحبت کنید.

مسینا میگوید:””افرادی که DIY را در نظر می گیرند ، معمولاً به دنبال جواب هستند ، اما دندانپزشکی ندارند که بتوانند با آنها صحبت کنند.” “قبل از در نظر گرفتن هرگونه خدمات DIY دندانپزشکی ، افراد باید از دندانپزشک محلی که می تواند دهان انها را معاینه کند و پیشنهادات خود را ارائه دهد ، کمک بخواهند”

دکتر ساهوتا میگوید:”با دندانپزشک خود صحبت کنید. ما همیشه در کنار شما هستیم و برای بحث در مورد روندهای جدیدی که ممکن است در اخبار یا رسانه های اجتماعی دیده باشید ، حاضریم. به ما اطلاع دهید که شما به چه چیزی فکر میکنید تا بتوانیم با شما فکر کنیم!”

 

مشاهده
راز بزرگ نوارهای رنگی خمیردندانها

منبع: انجمن رسمی دندانپزشکی آمریکا

  میانگین امتیاز این مطلب 5 است .

  یک نظر در “درمانهای دندانپزشکی که خودتان انجام ‌می‌دهید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سیدمحمد حسینی
  • تعداد مقالات
  • تجربه
  • مدت حضور در دنتالین

  آدرس مطب : شیراز، خیابان قصرالدشت، دانشکده دندانپزشکی

  ایمیل : seymoho@gmail.com

  شماره تماس : 09103145330