بیماری‌های دهان و تشخیص, مطالب عمومی   زمان مطالعه ۶ دقیقه  22 / 01 / 1399

5 راه برای مراقبت از دهان خود هنگام بیمار شدن

هنگامی که احساس ناخوشی دارید، دکتر gene romo دندانپزشک ADA  میگوید: یک چیز همیشه به او کمک می کند کمی بیشتر احساس بهتری داشته باشد. او می گوید: “مسواک زدن دندانهایم وقتی بیمار هستم باعث می شود احساس بهتری داشته باشم.” “دهان من احساس تمیزی می کند ، و به نوعی احساس می کنم سلامتی من در حال بهبود است.”

هنگام سرماخوردگی یا آنفولانزا ، مراقبت از بدن اولویت اصلی شماست و این شامل دهان شما نیز می شود. دکتر رومو می گوید: “مهم است که در تمام طول سال از سلامتی دندان خود مراقبت کنید ، اما به خصوص هنگامی که بیمار هستید.”

در اینجا چند روش ساده برای مراقبت از سلامت دندان شما وقتی احساس خوبی ندارید ارائه می شود:

بهداشت مناسب را تمرین کنید

وقتی بیمار هستید ، می دانید هنگام سرفه و عطسه ، دهان خود را بپوشانید .فراموش نکنید که بهداشت دندان خود را حفظ کنید و مسواک بزنید.

براساس CDC ، ویروس آنفولانزا می تواند 72 ساعت در سطوح مرطوب زندگی کند. دکتر رومو می گوید: “قاعده شماره یک این است که هیچگاه مسواک خود را با دیگران به اشتراک نگذارید ، به ویژه وقتی بیمار هستید.”

شما همچنین احتمالاً نیازی نیست که بعد از بیمار شدن ، مسواک خود را جایگزین کنید. مگر در مواردی که سیستم ایمنی بدن شما به شدت ضعیف است ، احتمال دوباره بیمار شدن به شدت کم است. دکتر رومو می گوید: “اما اگر هنوز شک دارید ، آن را دور بیاندازید”به خصوص اگر مسواک خود را برای مدت 3-4 ماه داشته باشید ، به هر حال زمان آن رسیده است که آن را جایگزین کنید.

قطره سرفه بدون قند را انتخاب کنید

قبل از تهیه دارو در داروخانه با دقت ، برچسب را بخوانید تا از ترکیباتی مانند فروکتوز یا شربت ذرت دوری کنید. دکتر رومو می گوید: “بسیاری از شربت های سرفه حاوی قند هستند و مانند مکیدن شیرینی میباشند.” شکر مقصر اصلی است هنگامی که بحث ایجاد شدن حفره پیش می آید. هرچه مدت زمان بیشتری شربت سرفه قنددار در دهان بماند باکتری های ایجاد کننده حفره زمان بیشتری برای استفاده از آن قند دارند،و درنتیجه اسید بیشتری تولید میشود که میتواند در دندان شما حفره ایجاد کند.

بعد از استفراغ کردن تف کنید

یکی از عوارض ناگوار آنفولانزای معده ، در میان بیماری های دیگر ، استفراغ است. ممکن است شما وسوسه شوید که بلافاصله دندانهای خود را مسواک بزنید ، اما دکتر رومو می گوید که در واقع بهتر است منتظر بمانید. او می گوید: “وقتی استفراغ می کنید ، اسیده معده با دندانهایتان در تماس است و آنها را می پوشاند.” اگر خیلی زود مسواک بزنید ، فقط آن اسید را در پوسته بیرونی سخت دندانهای خود مالیده اید.

در عوض ، با آب یا دهانشویه رقیق شده یا مخلوطی از آب و 1 قاشق غذاخوری جوش شیرین به جهت کمک به شستن اسید دهان خود را بشویید ،و حدود 30 دقیقه بعد مسواک بزنید.

برای جلوگیری از خشکی دهان ، هیدراته بمانید

هنگامی که بیمار هستید ، به دلایل زیادی به مایعات فراوان احتیاج دارید. یکی جلوگیری از خشکی دهان است. نه تنها ناراحت کننده است بلکه خشکی دهان می تواند خطر بیشتری برای بوجود آمدن حفره ها ایجاد کند. داروهایی که ممکن است شما برای سرماخوردگی یا آنفولانزا مصرف کنید – مانند آنتی هیستامین ها ، ضد احتقان و یا داروهای تسکین دهنده درد – می توانند دهان شما را خشک کنند ، بنابراین مقدار زیادی آب بنوشید و شربت های سرفه بدون قند ، یا آب نبات  بمکید تا جریان بزاق حفظ شود.

مایعات مناسب را انتخاب کنید

هنگامی که موضوع دهان و بدن شما است یک نوشیدنی همیشه بهترین استدکتر رومو می گوید: “امن ترین چیز برای نوشیدن آب است.” نوشیدنی های ورزشی ممکن است هنگامی که بیمار هستید برای جایگزینی الکترولیت ها توصیه شوند،اما با اعتدال از آنها بنوشید و آنها را به یک عادت تبدیل نکنید هنگامی که بهبود یافتید زیرا آنها حاوی مقدار زیادی شکر هستند مگر اینکه ورژن بدون قند باشند.

شما همچنین ممکن است چیزی بخواهید که شمارا گرم کند. وی می گوید: “هنگامی که شما سرماخوردگی یا آنفولانزا دارید ، ممکن است نوشیدنی ملایم مثل چای بخواهید” سعی کنید قند و یا لیمو اضافه نکنید. شکر می تواند به باکتری های ایجاد کننده حفره کمک کند و لیمو اسیدی است.این چیزی است که هنگامی که کامل خوب شدید نیز باید در خاطر داشته باشید.

 

مشاهده
تصویربرداری CBCT چیست؟

منبع: سایت رسمی انجمن دندانپزشکی آمریکا

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سیدمحمد حسینی
  • تعداد مقالات
  • تجربه
  • مدت حضور در دنتالین

  آدرس مطب : شیراز، خیابان قصرالدشت، دانشکده دندانپزشکی

  ایمیل : seymoho@gmail.com

  شماره تماس : 09103145330